Natūralūs pigmentai

Pigmentai tai smulkaus malimo milteliai, netirpūs vandenyje. Jų dedama į dažus norimai spalvai išgauti bei dengiamumui užtikrinti. Pigmentai taip pat apsaugo nuo ultravioletinių saulės spindulių, o kai kurie iš jų pagerina dangos antikorozines savybes.

Natūralūs pigmentai gali būti:

žemės- tai ochra, umbra, cinoberis, malachitas, ultramarinas, kreida, gipsas ir kt. išgaunami iš dirvožemio uolenų pavidalų;

mineraliniai- lazuritas, spinelis, magnetitas, bronza, aliuminio pudra ir kt. išgaunami iš geležies junginių ir oksidų;

organiniai- karminas, kraplakas, orselis, rugiagėlių mėlynasis, indigas, šafranas ir kt. gaunami ekstrahuojant (ištraukiant) spalvą iš įvairių augalų ir medžių lapų, šaknų, uogų, žievės ir iš kai kurių rūšių vabzdžių.  

Standartinės spalvos
Visi pigmentai yra natūralūs, be konservantų, skiediklių, netoksiški, skiedžiasi vandeniu ar aliejais, lengvai maišosi tarp savęs, kas leidžia sukurti daugybę atspalvių. Išdžiūvusių dažytų ar tinkuotų paviršių spalva tampa šviesenė nei drėgnos būsenos.
Pigmento paruošimas naudojimui- reikalingą kiekį pigmento išmaišyti nedideliame kiekyje vandens iki pastos konsistencijos ir supilti į atskiestus dažus ar tinkus.

Techninis aprašymas


Perlamutrinės spalvos
Aukso, sidabro, metallic spalvų pigmentai yra išgaunami iš geležies junginių ir oksidų. Be konservantų, skiediklių, netoksiški, skiedžiasi vandeniu ar aliejais. Dažniausiai naudojami dažytų ir tinkuotų sienų ornamentavimui.
Pigmento paruošimas naudojimui- reikalingą kiekį pigmento išmaišyti nedideliame kiekyje vandens iki pastos konsistencijos ir supilti į atskiestus dažus.

Techninis aprašymas